24. ledna 2022

GRANDeSHOPu 2.0 nechybí analýza zákazníků, personalizace emailů ani Balíkobot

GRANDeSHOPu 2.0 nechybí analýza zákazníků, personalizace emailů ani Balíkobot

Období covidu mělo na nakupování přes internet velký dopad, segment e-commerce výrazně rostl a podobný trend očekáváme i do budoucna. Ve stejné době se přitom retaileři potýkají s nedostatkem pracovních sil. Jak se těmto výzvám efektivně postavit? Představujeme GRANDeSHOP 2.0 — výrazně inovované e-shopové řešení pro B2B i B2C segment, které zákazníkům přináší žádané změny, větší důraz na personalizaci i specializované nástroje pro řešení dílčích kroků. 

„Vývoj produktů v U&SLUNO není řízený pouze požadavky zákazníků, z velké části vychází z našich zkušeností, kontinuálního průzkumu a vyhodnocování už realizovaných e-commerce projektů. Je to naše vlastní snaha, jak držet krok s trhem a posouvat se dál,“ říká k inovacím pro B2B e-shopy produktový manažer Ondřej Volný.

Jak nakupují vaši zákazníci?

Platforma GRANDeSHOP 2.0 nabízí novým klientům v segmentu e-commerce změny zejména ve dvou hlavních oblastech — tou první je analytika a konkrétně pak behaviorální analýza, v rámci které sledujeme a vyhodnocujeme chování uživatelů e-shopů. Díky zapojení interních týmů, ať už jde o oddělení business intelligence, marketingu, e-commerce nebo logistiky, dokážeme v každém bodě obchodního procesu provést expertízu, dodat nejlepší možné řešení a přinést nové pohledy na data. 

Větší zaměření na sběr údajů o zákaznících, jejich preferencích a pohybu v online prostředí, umožní retailerům lépe oslovit konkrétní skupiny, přesněji zjistit, jak nakupují, a celkově tak získat výraznou konkurenční výhodu zejména v oblasti optimalizace.

100% kontrola o stavu zásilek

Druhá zásadní inovace vychází z trendu composable e-commerce. Tento přístup k vývoji nespoléhá na jedno robustní řešení pokrývající všechny funkce od A do Z. Smyslem je výběr specializovaných nástrojů od externích dodavatelů, které řeší dílčí prvky e-shopu, a jejich seskládání do vlastní aplikace podle konkrétních potřeb. Obchodník tak ve výsledku získá ten nejlepší software z každé kategorie, výhodou je navíc možnost kdykoliv nové prvky přidat nebo naopak jednoduše nahradit. „Základní platformu GRANDeSHOP jsme se na základě důkladného testování rozhodli doplnit o služby co nejvíce užitečné pro naše klienty,“ říká Ondřej a jmenuje např. chytrou technologii Balíkobot, který funguje jako agregátor dopravy: „Covidová sezóna podstatně zvýšila tlak na dopravu. Využití služby Balíkobot je proto vítaná změna, která mj. pomůže eliminovat neefektivitu v expedici.“ 

Balíkobot integruje přes 30 nejvyužívanějších dopravců a v rámci svých funkcí nabízí zákazníkům 100% kontrolu a přehled o stavu zásilek i velmi rychlou implementaci do více než 100 systémů přímo z ERP, WMS nebo e-shopu. Prostředí je navíc velmi intuitivní a umožňuje snadnou správu i tisk štítků a dalších nezbytných podkladů. I z těchto důvodu má služba nakročeno k tomu stát se standardem v oblasti e-commerce.

Personalizovaný e-mail. Co je víc?

Jedním z důležitých trendů je personalizace. Projevuje se dnes ve všech oblastech a výjimkou není ani e-mailing. „Abychom tuto službu v rámci řešení GRANDeSHOP posílili, rozhodli jsme se v souladu s composable e-commerce využít platformu pro automatizovaný e-mailing Targito. 

Výhoda Targita oproti běžně používaným službám typu MailChimp je zejména v jeho úzkém propojení na e-shop a možnosti blíže sledovat zákaznické chování na stránce. Obchodník tak získává přesná data o pohybu zákazníků a na základě toho může v e-mailech lépe doporučovat vybrané produkty. Nástroj zlepšuje segmentaci a pomáhá zvýšit procento vracejících se zákazníků, počet objednávek i jejich hodnotu. „Targito je výborný nástroj s obrovskou návratností investice. Jde o další zdroj příjmů a současně důležitý kanál, jak se mohou naši zákazníci odlišit a uspořit čas, energii a peníze pro další rozvoj své online platformy,“ hodnotí Ondřej. 

Vedle těchto hlavních inovací pak stojí řada dílčích zlepšení, ať už jde o nasazení chatbota pro zlepšení komunikace se zákazníky, nebo další funkce, které zvyšují výkon celého e-commerce řešení. Nedílnou součástí je pak i nově navázaná spolupráce v segmentu marketingu. Ondřej Volný k tomu na závěr dodává: „Systém jsme se rozhodli posunout ve všech směrech. Výrazně jsme se zaměřili také na předimplementační fázi a zjištění toho, co je na stávajícím webu špatně. Podrobně řešíme CRO, UX a SEO analýzu i dotazování zákazníků, kdy zjišťujeme jejich pohled na stávající řešení, co by chtěli zlepšit, kde jsou hlavní problémy, co by mohlo byznys zefektivnit. To vše můžeme v rámci inovovaného systému GRANDeSHOP 2.0 našim klientům nabídnout.“

Další články


S roboty na Retail Summitu
02. května 2022

S roboty na Retail Summitu

Po 30 letech měníme logo
19. července 2022

Po 30 letech měníme logo

Odebírejte náš newsletter

Nejčerstvější novinky přímo do vaší schránky.