15. března 2021

Hlasem řízený sklad zvedne produktivitu až o 30 %

Hlasem řízený sklad zvedne produktivitu až o 30 %

Náklady na logistiku a řízení skladů jsou zejména pro velké retailery stěžejním bodem, kde mohou získat výhodu oproti konkurenci. Jedna z nejefektivnějších cest, jak toho dosáhnout, je díky technologii Hlasem řízený sklad — robustního nástroje pro maloobchodní, velkoobchodní, logistické a distribuční společnosti, který výrazně zvyšuje produktivitu i celkovou kvalitu práce. 

Celý systém hlasového řízení skladů stojí na jednoduchém principu, kdy je každý pracovník vybavený náhlavním head-setem a přenosným terminálem o rozměrech chytrého telefonu, díky kterým může v reálném čase komunikovat se skladovým systémem. Proces vychystávání je tak mnohem plynulejší. Zvýšení produktivity třeba jen o jednotky procent pak může zejména u velkých retailerů znamenat úsporu až ve stovkách tisíc nebo milionech korun za rok. 

Operační systém je postavený na Androidu, zákazníkům tak nabízí jednoduché modifikace i snadný vývoj do budoucna. Mezi velké přednosti patří téměř 100% úspěšnost rozpoznání hlasu bez ohledu na okolní ruch. Pracovníci tak od momentu zapnutí nemusí s terminálem fyzicky vůbec manipulovat a mají obě ruce volné pro práci se zbožím, což má zásadní vliv na kvalitu a především rychlost vychystávání. Veškeré pokyny systém automaticky převádí do podoby lidského hlasu přímo do sluchátek a obráceně, sdělení skladníka vede přes mikrofon zpět k přístroji. Protože skladníci nemusí s terminálem manipulovat, řeší svou práci podstatně rychleji, takže mají více prostoru věnovat se jiným naléhavým činnostem. 

Zlepšení už po první směně 

Výrazným benefitem nástroje je jednoduchá administrace a intuitivní prostředí, díky kterému zaškolování nových uživatelů neprobíhá v rámci týdnů nebo dnů, ale prakticky během několika hodin. Zvýšená produktivita se tak běžně projeví už po první směně. Zejména pro velké sklady, kde dochází k častější fluktuaci pracovníků, jde o důležitou výhodu. 

Benefity hlasového vychystávání: 

 • snížení chybovosti při přípravě objednávek,
 • zvýšení celkové produktivity přípravy, 
 • kontrola a přehled zásob v reálném čase, 
 • zaškolení nových uživatelů v řádu hodin, 
 • operační systém postavený na Androidu, 
 • rychlá implementace v řádu týdnů či měsíců,
 • využití moderních, certifikovaných hlasových terminálů, 
 • možnost provozu lokálně (on premise) i v cloudu 
 • 6 aktuálně integrovaných jazyků v ČR, 
 • téměř 100% úspěšnost rozpoznání hlasu i v rušném prostředí, 
 • bezproblémová integrace do stávajícího WMS a jiných systémů,
 • eliminace administrativních úkonů s papírem, 
 • jednoduchá modifikace podle potřeb zákazníka. 

 U našich zákazníků dnes systém využívá více než 2500 pracovníků a jak ukazují opakovaná testování, celková produktivita práce se podle typu zboží zvýšila průměrně o 8-30 %. Přínosem samotných terminálů je zároveň šíře jejich využití, protože vyhovují dalším skladovým procesům. V jednom balení tak můžete získat kompletní řešení pro vychystávání, distribuci a inventury. 

Obchodníkům a logistickým společnostem přináší technologie hlasového vychystávání výrazný posun a podstatně efektivnější přístup k řízení distribučních center. Poskytuje vyšší komfort, produktivitu a bezpečnost práce pro všechny zapojené členy týmu — a tím ruku v ruce vede také k vyšší spokojenosti zákazníků.

Další články


Po 30 letech měníme logo
19. července 2022

Po 30 letech měníme logo

S roboty na Retail Summitu
02. května 2022

S roboty na Retail Summitu

Odebírejte náš newsletter

Nejčerstvější novinky přímo do vaší schránky.