• Úvod
  • Aktuality
  • Interview s Petrem Bulavou (Sdělovací technika 11/2015): IT řešení pro Retail Value Chain

Interview s Petrem Bulavou (Sdělovací technika 11/2015): IT řešení pro Retail Value Chain

Příští rok oslaví firma U&Sluno čtvrtstoletí existence, můžete stručně připomenout začátky a další vývoj firmy?

Zrod společnosti a první roky jsou spojeny  s  vlastním  Obchodním Informačním Systémem, ve zkratce Obisem. Se stále náročnějšími a většími zákazníky bylo zřejmé, že některé oblasti, jako jsou třeba řízené sklady, nebude  možné  bez  spojení  s  partnery uspokojivě pokrýt, a proto jsme začali spolupracovat s francouzskou společností Aldata (nedávno se stala součástí koncernu Symphony EYC) a v technologických otázkách se společností Oracle. Později se projevilo, že náš hlavní kapitál jsou zkušenosti z implementačních projektů a znalosti prostředí našich zákazníků, které nám umožňují působit stále častěji jako poradci v různých otázkách spojených se segmentem retailu. U&Sluno nabízí IT řešení pro velké obchodní řetězce, logistiku a distribuci. 

V roce 2006 realizovala IT projekt roku – 1. hlasem řízený sklad ve střední Evropě, kde ten sklad stojí a jak funguje?

První  hlasem  řízený  sklad  ve střední  Evropě  je  v  Napajedlech, zásobuje  potravinami  maloobchodní prodejny na jižní a střední Moravě.  Inovace,  která  pomohla dosáhnout vyšší produktivity práce, spočívá v hlasové komunikaci se systémem řídícím sklad. Skladníci  tedy  dostávají  do  sluchátek hlasové pokyny, jejichž provedení následně opět potvrdí do mikrofonu  svým  hlasem.  Systém  rozpozná, co skladník říká, a podle toho mu udělí další pokyny. To má mnoho  výhod,  skladník  nenosí  stále v ruce žádný terminál, má obě ruce pro produktivní práci a komunikace se systémem probíhá bez ztráty času.

Další moderní technologií využívanou v logistice je RFID, jaké máte zkušenosti s jejím zaváděním v ČR, můžete uvést některé významné aplikace a projekty?

Technologie  RFID  je  v  segmentech,  kde  působí  naši  zákazníci, poměrně běžně využívána. Z toho důvodu bychom rádi uvedli příklad využití podobné technologie, a to je iBeacon. Ta bývá využívána v obchodech tak, že po prodejně jsou rozmístěny miniaturní vysílače,  které  předávají  na  chytré  telefony  zákazníků  užitečné informace o podobném či souvisejícím zboží, o různých slevách, navigovat  po prodejně a  podobně. Hovoří  se  o  novém  zážitku z nakupování. Zároveň se tak obchodník dozví, jakými trasami se zákazníci po jeho prodejně pohybují, kde se zastavují, co si prohlížejí.

23. 3. 2016

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line