Konference Procurement forum

Koncem května proběhl pátý ročník  jubilejní ročník Procurement Fora, k de na téma „Jak na nákup nově diskutovalo na 140 účastníků“. Konferenci dominovala panelová diskuse, ve které se experti nákupu z různých oborů nebáli otevřeně glosovat nejen aktuální témata vztahující se k proměně externího prostředí, ve kterém nákup operuje (ať už z pohledu nových technologií nebo práce s integrací nových členů v týmu), ale také stereotypy s nákupem spojené. Hodně zajímavé bylo téma T.Veita, Head of Procurement Western & Central Europe z Plzeňského Prazdroje. Popisoval především změnu v rámci převzetí společnosti Japonskou skupinou Asahi, kdy jedna z největších výzev byla sjednotit procesy jak na globální, tak lokální úrovni. Z pohledu naší specializace byla zajímavá přednáška na téma Inovativní řešení pro nákup, outsourcingu a tail-end procurementu. To, že je možné Paretovo pravidlo využít i v analýze dodavatelského prostředí vyzdvihl Petr Vinš, Partner ze společnosti Vinekon. Dle něj tvoří 80 % dodavatelů dodavatelé nevýrobní, ti se přitom podílejí na nákupním objemu jen z 20 %. Outsourcing nestrategických položek je dle Petra Vinše cestou k dosažení efektivity v nákupu.

Panelová diskuse byla výrazným bodem v programu dne, mimo jiné pro otevřenost, se kterou její panelisté k otázkám přistoupili a nebáli se nadsázky ani kritiky ve vlastních řadách. Diskuse se zúčastnili Alex Bém, ředitel nákupu a logistiky, T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom; David Březík, ředitel nákupu, Podravka; Lukáš Hrubý, Facility & Procurement Manager McDonald´s; Václav Novák ředitel Divize Nákup, ZAT, Subodh Kumar, Group Procurement Director, MÉDEA GROUP; Jan Priškin, Procurement Manager, CEMEX Czech Republic. Řeč byla jak o roli nákupu v rámci managementu firmy, tak o práci s vlastním týmem. Změnu oboru jako motor k vlastnímu rozvoji v profesi vidí Subodh Kumar. Ten vybízel kolegy v sále, aby nezůstávali v jednom oboru příliš dlouho, aby si rozšiřovali rozhled, a s nadsázkou glosoval: „Musíte odejít dříve, než vás vyhodí. To je hlavní kvalita ředitele nákupu." . Celým dnem odborně provedla Patricia Jakešová z U & SLUNO. Fórum se konalo s podporou společností v čele s Vinekon, A.T. Kearney, HP.

https://res.cloudinary.com/da4hgechc/image/upload/wnfv3ujriqcpt5ylukkq.png

6. 3. 2017

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2020 Created by people in ARSY line