B2B portály

E-commerce představuje další oblast rozšiřující obchodníkovy možnosti komunikace se zákazníkem - ať už dalším obchodníkem (B2B přístup), nebo koncovým zákazníkem (B2C přístup). Pro tyto dva typy zákazníků je nezbytné zvolení správné politiky přístupu - B2B zákazníci potřebují zejména přehledný systém, který jim umožní nakoupit požadované zboží rychle a bez zbytečných průtahů, u přístupu ke koncovým zákazníkům (B2C přístup) je však většinou patrná snaha nabídky dalšího, souvisejícího, zboží. Síla našeho řešení Menea spočívá mimo jiné v tom, že kromě podpory samostatného B2B, resp. B2C řešení umožňuje také vést paralelně oba tyto přístupy se zachováním rozlišného postoje k oběma typům zákazníků. Koncoví zákazníci nemohou pracovat v B2B části a obráceně.

V rámci B2B předpokládáme, že zákazník zná sortiment a hlavním úkolem systému je, zajistit uživateli co největší zjednodušení nákupu. To se odráží nejen na samotném uspořádání e-shopu, ale také např. na možných způsobech tvorby objednávky. Zákazník má celou řadu možností pro tvorbu objednávky:

  • přímé vložení z výpisu artiklů,
  • kopie starší objednávky,
  • definování oblíbeného sortimentu (v podstatě běžný nákupní seznam, do kterého zákazník připíše množství jednotlivých artiklů),
  • vložení souboru s čísly artiklů a jejich množstvím,
  • Ordering by scanning - zvláštní aplikace pro chytré telefony - naskenování EAN kódu zboží a zadání množství, tato dávka je potom přenesena do nákupního košíku.

Součástí jsou také individuální ceníky pro jednotlivé zákazníky.

Systém pokrývá širokou oblast funkcionalit od správy artiklů, uživatelů a zákazníků až po členění artiklů do sortimentních skupin a samotný nákup vybraného zboží. Samozřejmostí je responzivní design e-shopu, který umožní přístup nejenom ze stolních počítačů, ale zajišťuje také optimální rozložení stránek při přístupu z mobilních zařízení.

Vzhled obrazovky a funkce jsou vždy určeny požadavky obchodníka. Řešení Menea představuje mix redakčního systému a dynamického e-shopu, což obchodníkovi umožňuje samostatně provádět drobné změny v rámci systému.

Tento systém používá již čtyři roky společnost MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. a METRO Cash & Carry SR s. r. o., dále společnost U.T.C., spol. s r.o. (od roku 2012) a nově od letošního roku (2015) také společnosti HORNBACH BAUMARKT CS spol. s r.o. a UNI HOBBY, a.s.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line