Optimalizace sortimentu

Optimalizace sortimentu je kontinuální proces, který musí dle typu sortimentu reagovat na vývoj na trhu, preference zákazníků, strategické změny i aktuální dostupnost artiklů. Optimalizace probíhá na několika úrovních, pro které nabízíme vhodné nástroje z rodiny produktů MCM (Merchandising and Category Management) společnosti Symphony EYC. Tyto nástroje mohou v podobě samostatných modulů řešit pouze část procesu optimalizace sortimentu (např. pouze složení sortimentu nebo vystavení na prodejním místě) nebo v podobě integrovaného řešení pokrýt celou problematiku např. v nadnárodních obchodních řetězcích.

V rámci cyklu optimalizace sortimentu jsou tak pokryty např. kroky:

  • prvotní analýza vývoje v kategoriích,
  • analýza tržních, konkurenčních a věrnostních dat,
  • výběr a definice sortimentu jednotlivých odběratelů a jejich prodejních formátů,
  • definice sortimentu jednotlivých prodejen a regionálních odlišností,
  • optimální přiřazení sortimentu prodejním plochám na prodejnách,
  • sběr informací o umístění produktů na prodejnách,
  • tvorba optimálních plánogramů a merchandisingových konceptů,
  • distribuce plánogramů a konceptů správným příjemcům ve správný okamžik,
  • kontrola souladu plánogramů se skutečností.

Společným znakem všech použitých modulů je zaměření na maximální úsporu času, financí a vložené energie uživatelů pro dosažení požadovaného výsledku. Přednastavené work-flow jednotlivých kroků, předdefinované analýzy, vizualizace a automatizace tvorby výsledných prezentací a další kroky výrazným způsobem zkracují a zjednodušují cestu od získání dat ke konečné informaci. Tato informace je následně zohledněna ve výsledném optimalizovaném sortimentu.

Přínosy jednotlivých modulů nebo celého enterprise řešení mohou využívat výrobci FMCG (Fast Moving Consumer Goods), velkoobchodní společnosti, maloobchodní společnosti, internetoví prodejci a další společnosti, jejichž činnost je založena na prodeji zboží.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line