Řízení zásobovacího řetězce a logistiky

Pro každou obchodní nebo distribuční společnost je klíčové, jak kvalitně řídí své procesy spojené s tokem zboží a logistikou. Hladký průběh business kritických procesů je známkou pokročilého managementu společnosti a jistě také konkurenční výhodou. Naopak váznoucí procesy, nestandardní a decentralizované řízení spojené s úzkými místy představovanými nenahraditelnými pracovníky, kteří v hlavě udržují velké množství důležitých informací, se dříve nebo později projeví ve výkonnosti firmy, v nespokojenosti klientů a nakonec i managementu a řadových pracovníků.

Řešení nabízená naší společností jsou charakteristická důrazem na centrální řízení společnosti. Opatření určená centrálou jsou dále přenášena přes sklady, distribuční centra, prodejny, až na úroveň front-office, reprezentovanou pokladnami, terminály, váhami a dalšími zařízeními. Tuto obecnou vlastnost mají jako nosnou všechny tři rodiny řešení, které naše společnost nabízí:

 • rodina G.O.L.D. a nástroje Category managementu,
 • vlastní obchodní informační systém Obis,
 • rodina Oracle Retail Application.

Jádro každého řešení tvoří centrální systém, který je dále obohacován dalšími moduly podle potřeb zákazníka. Centrální systém je výkonný nástroj, který zajišťuje řízení všech klíčových procesů v dodavatelsko-odběratelských vztazích a všestrannou kontrolu chodu zásobovacího řetězce. Kontrolou skutečného dění v řetězci zajišťuje dostupnost správných dat v reálném čase (tj. jediné místo pravdy). Ta jsou nutná k úspěšnému řízení na všech úrovních společnosti k efektivním zásahům do chodu důležitých procesů. Centrální systém zpracovává hlavní data (topologie společnosti, dodavatele sortiment), dále pak manuální i automatický nákup, politiku doplňování zboží, cenotvorbu, reklamní akce, logistické toky a další agendy.

Tato řešení jsou určená pro malo- i velkoobchodní společnosti, distribuční centra, nákupní aliance a logistické společnosti. Jsou vhodná pro potravinářský segment, DIY, elektro, farmacii a další nepotravinářské segmenty. Jsou vhodným zázemím pro e-shopy a B2B portály.

Z hlavních procesů řízení zásobovacího řetězce:

 • správa zboží (základní data, logistické charakteristiky, prodejní data a další),
 • správa dodavatelů a zákazníků (základní data, účetní data, dodavatelské adresy),
 • správa nákupních podmínek (nákupní ceny, různé druhy slev, bonusy),
 • manuální a automatické objednávání,
 • cenotvorba,
 • řízení zásob,
 • velkoobchodní funkce,
 • správa a kontrola dodavatelských faktur,
 • a mnohé další.

Centrální systémy bývají často doplněny o nástavbové moduly, jejichž bližší popis je v dalších částech našeho webu. Především se jedná o moduly Topase a Forecast.

Reference:

AHOLD Czech Republic, a.s., CBA Slovakia, a.s., CJSC FOZZY, COOP Jednota - Logistické Centrum, a.s., Drogerie 101, DLC Napajedla a.s., LVOVCHOLOD, Tesco Stores CEE, U.T.C.,spol. s r.o.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line