05. února 2021

Propojený a personalizovaný e-shop pro B2C i B2B zákazníky

Propojený a personalizovaný e-shop pro B2C i B2B zákazníky

E-commerce coby distribuční kanál retailerům pomáhá zvýšit prodeje a zejména během koronavirových opatření sehrál u řady obchodníků klíčovou roli. Není to ale pouze o fungujícím e-shopu, důležitější je propojení se stávajícími systémy a personalizace obsahu. A právě zde nastupuje GRANDeSHOP, e-shopové řešení určené pro B2B i B2C segment, které za poslední dva roky prošlo značným vývojem. 

Pro úspěch v online prostředí je důležité, aby se používané e-shopové řešení dokázalo přizpůsobit stávajícím firemním procesům. GRANDeSHOP v tomto ohledu obchodníkům vychází vstříc a nabízí veškeré prostředky k tomu, aby mohli lépe cílit na své zákazníky a zvyšovat tak prodeje a tržby. Aktuální inovovaná verze posouvá veškeré funkce opět o výrazný kus dál a přináší ještě robustnější a rychlejší prostředí. Platforma umožňuje spravovat neomezené množství produktů, administrace přitom zůstává velmi intuitivní a jednoduchá k ovládání. 

Protože GRANDeSHOP stojí jako samostatné řešení, které doplní současnou infrastrukturu, nezasahuje do existujících systémů typu ERP nebo WMS. Nástroj je navíc postavený na modulech a přidávání nových funkcionalit je proto poměrně snadné. Výsledkem je malá časová náročnost, kterou na podobnou změnu musí retailer vynaložit. Právě škálovatelnost, ale také personalizace obsahu jsou hlavními přednostmi celého řešení. 

Přednosti 

  • Vhodné pro B2B i B2C včetně jejich možné kombinace 
  • Personalizace obsahu a reklamních sdělení 
  • Propojení na stávající systém
  • Modulární struktura řešení umožňuje snadnější přidávání nových funkcí 
  • Bezproblémová implementace služeb třetích stran (platební brány, logistika aj.) 
  • Chytré našeptávání produktů i kategorií 
  • Kontinuální vývoj nových funkcí a zvyšování uživatelského komfortu 
  • Architektura nástroje je od samého začátku multidoménová. E-shop si tak zachovává jednotný design a produktový katalog, současně ale umožňuje vysokou míru přizpůsobitelnosti a úprav pro jednotlivé regionální prodejny. 

Personalizace prokazatelně zvyšuje obrat 

Jedna ze zásadních věcí, která dnes formuje celosvětový trh e-commerce, je využití personalizace. Při vývoji na to byl kladen maximální důraz. Na základě sledování zákaznického chování na webu obchodníka dokáže systém vyhodnotit, co daný uživatel preferuje a podle toho mu nabízet produkty, o které má zájem, na místě, v čase a za cenu, kterou preferuje. U stávajících klientů znamenalo zapojení takto personalizovaného nástroje zvýšení obratu až o 30 %. 

K těmto číslům přispívají také moduly zaměřené na cross-sell a up-sell pro stimulaci nákupního chování zákazníků, ale třeba také pokročilý e-mail marketing. Na základě historických objednávek každého návštěvníka e-shopu tento modul ví, kdy, komu a co má poslat v rámci automaticky generovaného newsletteru. Zvyšuje se tím pravděpodobnost, že daný klient znovu nakoupí. Skrze propojený věrnostní systém rovněž dokáže identifikovat i nákupy v kamenných prodejnách. Pokud si přece jen chcete připravovat newslettery sami, nezabere vám to více než 30 minut, a to i bez znalosti HTML. 

Vše od jedné firmy 

Do tvorby podobně komplexního a dlouhodobě fungujícího e-shopového řešení je obvykle nutné zapojit hned několik dodavatelů, kteří se postarají o jednotlivé kroky. Díky řešeníGRANDeSHOP získáte vše pod hlavičkou U&SLUNO. Projektový tým zajistí celý proces od implementační studie přes drátěný model webu a design až po uvedení do provozu, zaškolení zaměstnanců i následnou nonstop podporu. Veškeré funkce e-shopu si navíc můžete předem otestovat v nové DEMO verzi nástroje. 

U&SLUNO vytváří e-shopy, které plní očekávání a pomáhají zvyšovat prodeje a tržby o jednotky až desítky procent.

Další články


S roboty na Retail Summitu
02. května 2022

S roboty na Retail Summitu

Po 30 letech měníme logo
19. července 2022

Po 30 letech měníme logo

Odebírejte náš newsletter

Nejčerstvější novinky přímo do vaší schránky.