• Úvod
 • Aktuality
 • Real-time Occupancy Management pomůže monitorovat pohyb zákazníků

Real-time Occupancy Management pomůže monitorovat pohyb zákazníků

Obchodníci dnes sice na základě transakcí poznají, co a jak často lidé nakupují, nezjistí už ale to, co v jejich obchodě dělali předtím, než skutečně přistoupí k transakci. A právě zde nastupuje Real-time Occupancy Management, který retailerům na základě dat mimo jiné poskytne odpovědi na řadu zásadních otázek.

 • Jaká je nákupní trasa našich zákazníků? Kde se zdržují nejvíce?
 • Máme správně nastavené otevírací hodiny?
 • Kolik času stráví zákazníci na prodejně neefektivně?
 • Jak délka front ovlivňuje frekvenci nákupů?
 • Máme dostatečný počet zaměstnanců vůči aktuálnímu počtu zákazníků?
 • Jsou naše kategorie správně rozložené po celé prodejně?
 • Jak se v čase mění demografie našich zákazníků?
 • Kolik pokladních potřebujeme mít příští týden na prodejně?

Situace kolem epidemie koronaviru přinesla do oblasti retailu mnoho omezení, ale stejně tak i příležitost pro inovaci. Naše partnerská společnost Pygmalios v této souvislosti nabízí systém, který obchodníkům pomáhá hned ve dvou rovinách: jednak vyhovět striktním hygienickým normám a regulacím, které zavedla vláda, a zadruhé přináší unikátní pohled na pohyb zákazníků v provozech v reálném čase. Díky využití moderních senzorů navíc posunuje analýzu zákaznického chování na zcela novou úroveň.

Pomocník v období krize

Mozkem celého systému je cloudová aplikace, která sbírá data z vysoce přesných senzorů a kamer rozmístěných po celé prodejně. Společně dokáží analyzovat nejen pohyb zákazníků, ale také jejich pohlaví, věk nebo zda nakupují samostatně či ve skupině. Sběr dat navíc začíná už před samotnou prodejnou, kde senzory sledují, kolik lidí před vhodem projde a kolik z nich nakonec vejde dovnitř. Následně mohou trackovat cestu zákazníků obchodem. Nástroj dokáže vyhodnotit, před kterými regály tráví lidé nejvíce času, které zóny preferují, jak často se vracejí a samozřejmě kolik času stráví ve frontách. Tato data může manažer obchodu sledovat v reálném čase, což mu umožní rychle reagovat např. posílením personálu nebo otevřením další kasy.

V době, kdy je kladen důraz na maximální obsazenost prodejen, pak Real-time Occupancy Management dohlíží také na přísun nových zákazníků. A pomocí vizuální signalizace přímo před obchodem hlásí, jestli mohou další lidé vstoupit nebo zda je limit v danou chvíli naplněn. Díky pluginu Staff Exclusion senzory mimochodem dokáží jednoduše rozpoznat zaměstnance od zákazníků, což je velmi důležité, aby nedocházelo ke zkreslení měřených čísel.

Hlavní moduly Real-time Occupancy Managementu

 • Browsing: ukáže tzv. studené a teplé zóny na prodejně, tedy kolik času zákazník na různých místech obchodu stráví. Jaká byla jeho trasa a vzdálenost, kterou prošel.
 • Traffic: pokročilá analytika návštěvnosti, která analyzuje WiFi signály z mobilních telefonů a optických senzorů. Poskytne přesný obraz o zalidněnosti prodejny.
 • Demographics: díky biometrickým senzorům dokáže analyzovat věk a pohlaví zákazníků.
 • Queue: přesné video senzory monitorují fronty v reálném čase a pomáhají tak lépe organizovat personál přímo na prodejně podle aktuální situace.
 • Buying: umožní porovnat prodejní data s daty o fyzickém chování zákazníků. Poskytuje detailní pohled na klíčová měřítka jako obrat, průměrná hodnota nákupu nebo počet položek v košíku ve vztahu k behaviorální analytice.

Vedle rychlých výstupů v reálném čase aplikace veškeré sesbírané údaje převádí také do komplexních reportů, které může obchodník využít k optimalizaci své provozovny. Protože je nástroj velmi flexibilní a modulární, je možné ho nastavit a vybrat funkce přesně podle toho, co daný prodejce potřebuje. Zatímco podrobná in-store analytika v podobě základního modulu Browsing je vhodná především pro oblast potravin a módy, modul Traffic, který hlídá obsazenost prodejny, lze využít pro prakticky jakýkoliv typ provozu: obchody, předváděcí prodejny i banky.

Výhodou celého systému je navíc i to, že senzory jsou velmi malé, pro zákazníka prakticky neviditelné, takže v žádném případě nenaruší celkový design provozovny. Sběr dat je samozřejmě anonymní a pečlivě nastaven tak, aby plně odpovídal parametrům nařízení GDPR o ochraně osobních údajů.

Real-time Occupancy Management od Pygmaliosu není pouze krátkodobé řešení pro období krize. Jde o robustní a přitom velmi přehledný a účinný nástroj, který bude dlouhodobým přínosem pro každého obchodníka, který chce uspět na vysoce konkurenčním trhu retailu. Také proto už dnes aplikaci v praxi využívají stovky prodejen po celé Evropě. Nově získaná data jim pomáhají zajistit nejen bezpečný a pohodlný nákup, vedou také k většímu obratu, optimalizaci nákladů a samozřejmě ruku v ruce k vyšší spokojenosti zákazníků.8. 10. 2020

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line