Návrh vystavení zboží

Na mikro úrovni plánování, kde se již řeší umístění produktů do prodejních regálů, je opět možné zapojit analytické nástroje, které výrazně usnadní tvorbu merchandisingových konceptů a zejména poskytnou informace nutné pro tvorbu plánogramů přizpůsobených aktuálním prodejům. Lze tak zpracovat a zohlednit zákaznický rozhodovací strom, kapacitu vystavení, zisk z prodeje jednoho kusu výrobku nebo hrubou marži z celého prodaného objemu a další.

Touto podporou se výrazně zvýší kvalita plánogramů, které ve spojení se zkušeností uživatele a dodržením merchandisingových pravidel pro umístění produktů a vystavení, doplňují předchozí kroky zajišťující výběr a optimalizaci sortimentu a jeho umístění na prodejní ploše. Uživateli poskytují jistotu, že nabízí svým zákazníkům správné produkty na správných místech.

Návrh a optimalizaci vystavení zboží pokrývá nástroj Space Planning (dříve známý pod názvem Apollo Professional Suite), který v aktuální verzi 15 nabízí rozsáhlé možnosti pro vytvoření optimálních plánogramů na úrovni jednotlivých prodejen. Za grafickou částí, umožňující širokou škálu pohledů od 3D pohledu s obrázky produktů přes zvýraznění artiklů dle definovaných pravidel až po zjednodušený slepý 2D pohled nebo pouhý seznam výrobků, se skrývá rozsáhlá a výkonná databázová část, která umožňuje detailní analýzy artiklů dle požadovaných KPI (obrat, marže, skladová zásoba, doba pokrytí zásob atd.). Takováto analýza by měla být součástí umisťování artiklů v plánogramech a Space Planning poskytuje nástroje pro její automatizaci.

Pomocí dodatečného nástroje Space Automation je možné provádět tyto analýzy a uplatňovat jejich výsledky na desítkách či stovkách prodejen bez zvýšené pracnosti pro uživatele. Nejen vystavení jednotlivých artiklů, ale i složení sortimentu (např. lokální značky, či vyloučené určité artikly) tak mohou odpovídat aktuální poptávce na konkrétní prodejně.

Nástroje Space planning a Space Automation jsou používány celou řadou maloobchodních společností, např. Delhaize, COOP, Dixons, Edeka, Fozzy Group, i výrobců jako Coca-Cola, Pepsi Cola, Colgate, Osram, Danone, Ferrero, Henkel, Kraft a mnoho dalších.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line