Předpovídání prodejů

Kvůli plánování nákupů a doplňování zboží by se jistě hodila křišťálová koule. Chcete-li umět předpovědět budoucí poptávku, stejnou úlohu dokonale splní také řešení G.O.L.D. Forecast.

G.O.L.D. Forecast je komplexní nástroj pro podporu rozhodování. Předpovídá budoucí poptávku a optimalizuje tak plánování, nákup a doplňování sortimentů zboží. Díky tomu lze dosáhnout snížení operačních a logistických nákladů při současném respektování komerčních a marketingových omezení jednotlivých prodejen.

Systém G.O.L.D. Forecast je otevřený a postavený na zavedených standardech, lze jej tak bez problémů propojit s již existujícím systémem a eliminovat riziko vzniku duálních dat. Nástroj umožňuje kromě předpovědi poptávky i snadnou předpověď rozpočtů, identifikaci statutu reklamních akcí, trendů a sezónnosti dle oddělení, odhad obratu či sledování cílů pro dosažení plánovaného obratu.

Nástroj G.O.L.D. Forecast zajišťuje především následující procesy:

  • Vyhodnocování rozpočtů prodejen: v závislosti na historii prodejů systém vytvoří pro každou prodejní jednotku nebo oddělení předpověď rozpočtu na daný týden a měří dopad promočních akcí.
  • Optimalizaci doplňování: systém vyhodnocuje informace, na jejichž základě následně vytváří optimální pravidla pro doplňování nebo obměnu sortimentu v horizontu od tří do šesti měsíců.
  • Přípravu reklamních akcí: dle stanovených prodejních cílů systém navrhuje pro jednotlivé produkty podmínky reklamních akcí (jednorázové a permanentní), kalkuluje jejich dopady i další možný vývoj, vyhodnocuje poptávku v taktickém horizontu (6 týdnů) a na jejím základě pak vytváří předpokládané doobjednávky zboží pro jednotlivé prodejny.

Reference:

AHOLD Czech Republic, a.s., COOP Jednota Čadca, spotrebné družstvo, COOP Jednota Galanta, spotrebné družstvo, COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo, COOP Jednota Žilina, spotrebné družstvo

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line