Rozmístění sortimentu na prodejní ploše

Prvním krokem při plánování prodejen by mělo být přiřazení jednotlivých skupin sortimentu prodejním regálům. Tuto činnost je možné buď tvořit pocitově za pomoci čtverečkovaného papíru, nebo s pomocí k tomu určeného nástroje a na základě analýz prodejnosti jednotlivých sortimentních skupin.

Rozmístění prodejního sortimentu na prodejní ploše prodejen umožňuje navrhovat a optimalizovat nástroj Macro Space Planning. Jako základ slouží CAD výkresy prodejen (nejsou-li dostupné, lze celý layout prodejny vytvořit přímo v aplikaci), do kterých se umístí regály (z katalogu regálových prvků, nebo individuálně vytvořené). Těm se následně přiřadí kategorie a subkategorie sortimentu, plánogramy a odpovídající prodejní čísla (prodané kusy, obrat, marže atd.).

Lze tak analyzovat výkonnost jednotlivých skupin sortimentu ve vztahu k prostoru, který zaujímají. Ve zlomku času lze tak zanalyzovat, porovnat a modelovat využití prodejny z pohledu umístění sortimentu na různých místech v prodejně, výtěžnosti jednotlivých regálů, identifikace hot-spotů, modelování what-if scénářů, srovnání prodejen mezi sebou atd.

Macro Space Planning je velmi silný nástroj pro detailní analýzu prodejen z pohledu rozmístění sortimentu na prodejní ploše a využití prostoru, poskytující jak analytická čísla a grafy, tak vizualizaci prodejen ve 2D a 3D pohledech. Umožňuje a výrazně usnadňuje práci plánovačům prodejen a propojuje spolupráci mezi nimi a oddělením merchandisingu, které je následně zodpovědné za tvorbu plánogramů. Lze tak modelovat dopady různého přidělení prodejního prostoru jednotlivým kategoriím, připravovat dopředu layouty při změně sezony či spravovat verze a varianty jednotlivých prodejen.

Tento nástroj je používán u celé řady obchodních společností, např. Dixons, Mercator, Walgreen či Midlands Coop.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line