15. ноября 2022

Чому керувати складом за допомогою програмного забезпечення, а не людей

Чому керувати складом за допомогою програмного забезпечення, а не людей

Потрібні товари в потрібній кількості та якості в потрібний час і в потрібному місці. Сьогодні, на жаль, стандартна ситуація, коли одна з цих частин не працює. Вимоги до підвищення продуктивності стають все більш і більш актуальними. Витрати на придбання додаткових складів, якщо вони взагалі є, зростають у рази. Але сьогодні ще багато складів з простим складським обліком, де комірники не знають, куди подіти палету. Керівництво залежить від працівників з великим стажем роботи, а навчання нових займає кілька тижнів. 

Сучасна система управління складом (WMS) управляє всіма користувачами та запасами на складі. Вона управляє процесами від отримання до відправки без будь-якого ручного втручання. Він працює у фоновому режимі. Людина, яка приходить на роботу, бере термінал або гарнітуру і одразу працює. Система підказує йому, куди йти і що робити. Нікому не потрібно виконувати замовлення, зникають простої, зменшується кількість помилок і підвищується продуктивність.

На складі, який не має WMS, повинні бути налаштовані дуже прості процеси, тому що управляти складними процесами без програмного забезпечення в наш час дуже складно і ніколи не буває на 100%.

Від отримання до відправлення

Приймання – це найважливіше, що відбувається на системно керованому складі. Його мета – якість. Зберігати товари належної якості, кількості та з можливістю відстеження нелегко. Будь-які розбіжності повинні бути вирішені оператором на приймальному боці до того, як запаси будуть введені в WMS. Це може бути прострочений товар, виробничі ресурси, заблоковані для затвердження менеджером з якості, відсутні EAN-коди, невірні розміри щойно отриманих товарів тощо… Усуваючи помилки на приймальному боці, зникають проблеми комплектації та відвантаження.

Завантаження товару за допомогою WMS відбувається автоматично. Система знає, що це за товар, його оборот, габарити, об’єм, скільки він важить, чи є і на якій висоті точка підйому, і на якій висоті весь піддон, щоб не накопичувати повітря без потреби. Виходячи з цього, він вирішує розмістити річ, наприклад, в задньому проході або на найвищому місці, знаючи, що вона буде стояти там щонайменше місяць. Тоді як люди, як правило, відразу складають в першу-ліпшу локацію, і немає тиску завантажити полиці по максимуму за об’ємом і вагою.

WMS має детальний звіт про інвентаризацію і може виконувати всі види інвентаризації в стандартній комплектації. Тобто можна провести інвентаризацію тільки по одному товару, тільки в певній партії або в певній зоні.

Дозування товару має бути максимально продуктивним, щоб комірнику взагалі не доводилося розбиратися і перевіряти, що він відбирає. Краще поставити перевірку товару після процесу комплектації, адже зараз це вирішується за лічені секунди. Якщо на зміні працює 1000 складських працівників і пікінг економить кожному кілька секунд, то склад заощадить багато грошей. Якщо буде потрібно, то комірник навіть не знатиме, що він відбирає і для кого він відбирає.

Інтеграція із зовнішніми системами, такими як ERP, TMS, управління доками, програми комплектації, системи, які керують робототехнікою або конвеєрними стрічками, є само собою зрозумілою. Наприклад, при підключенні до TMS він може керувати вантажними та відправними доками або друкувати відправні документи відповідно до вимог перевізника.Integrace

Сучасна система WMS повинна

✓ Бути параметризованою та кастомізованою. Тому що є велика різниця між зберіганням продуктів харчування, меблів чи електроніки. Кожна позиція вимагає різного підходу. На ринку існують системи, які розроблені для одного конкретного способу роботи, але при цьому повинні мати можливість адаптуватися до інших вимог без оплати складних модифікацій. Система, в якій ви просто перемикаєте кілька параметрів і налаштовуєте зовсім іншу стратегію підбору, економить багато роботи і грошей.

✓ Бути простою у використанні як для керівництва, так і для співробітників з великим стажем і новачків, щоб навчання займало буквально кілька годин. В ідеалі система спілкується з операторами їхньою рідною мовою, проводить операторів через процес вручну, і всі знають, на що натискати в мобільному додатку. Якщо оператор робить щось не так, він повинен негайно знати, що це було і як це виправити.

✓ Підключення до зовнішнього програмного забезпечення та технологій. Наприклад, автоматичні штабелери або конвеєрні стрічки.

✓ Дотримуватись законодавчих вимог залежно від товарів, які він обробляє. Будь то відстеження терміну придатності харчових продуктів, партій алкоголю чи відстеження тютюнових виробів.

✓ Підтримувати різни методи вибору: голос, pick by light, розподіл, кcrossdock, pick than pack …

✓ Управляти процесами електронної комерції, як B2B, так і B2C.

Як пройти процедуру відбору

На першому етапі вкажіть, що ви хочете і чому віддаєте перевагу. Вам потрібне локальне або хмарне рішення? Чи підходить вам SAAS або індивідуальне рішення? Чи будете ви купувати нові зчитувачі для Android або рішення для існуючих технологій? Яка модифікованість та розмір рішення вам потрібні? Які операційні параметри, тобто скільки замовлень ви будете обробляти в WMS, скільки людей буде там працювати одночасно? У вас тризмінна робота? Ви керуєте декількома складськими майданчиками одночасно? Які ваші вимоги до безпеки при відстеженні даних?

На другому етапі розглядаються вимоги до процесу. Чи потрібен вам менеджмент замовлень? Чи потрібно вміти працювати з певною хвилею замовлень в комплектації, які ви відмічаєте за один прохід? Чи потрібно вміти управляти цим і в розрізі клієнтів? Вам необхідно консолідувати замовлення для одних і тих же клієнтів на одному прогоні? Як протікає процес? Як виглядає щасливий процес? Як ви справляєтеся з нестандартними ситуаціями, виправленнями, виправленнями до отримання, виправленнями до комплектації, коли виявляєте, що хтось забув покласти товар? Хочете оптимізувати існуючі процеси?

Обирайте не лише програмне забезпечення, обирайте партнера. Чи має постачальник WMS активні рекомендації? Чи може він прийняти Вас на ознайомчий візит? Який досвід має команда, яка буде вами опікуватися? Як вони справляються з підтримкою? Хто його субпідрядники?

На що звернути увагу при реалізації

Заздалегідь продумайте, як ви будете залучати до впровадження операційних, бізнес- та проектних менеджерів, а не тільки ІТ-відділ. Залучайте всіх з самого початку, щоб вони були готові до змін. В рамках тестування та пілотування слід зловити якомога більше помилок, які можуть виникнути. Не пропускайте приймально-здавальні випробування, особливо критичних точок, саме тут допускаються найбільші помилки.

Після етапу виробництва ви переходите до етапу підтримки. Ви повинні заздалегідь знати, з ким ви будете спілкуватися і як ви будете звітувати, тому що користувачі повинні точно знати, що саме повідомляти в службу підтримки.

Також заздалегідь підготуйте свої дані. Постачальник повинен повідомити вам, які дані йому будуть потрібні і коли. В основному це: карта складів, логістичні дані, дані третіх сторін, дані користувачів та технологічні дані. Не варто недооцінювати внутрішню комунікацію, яка пояснює людям, на що вони можуть розраховувати, що принесе система, чому ви її впроваджуєте і чого ви зможете досягти за допомогою нової системи.

Sluno

WMS від компанії Sluna

На відміну від інших WMS, ми не обмежені ні розмірами, ні кількістю місць зберігання. Наш найбільший клієнт без проблем відвантажує 12 000 палет на день. З іншого боку, наш найменший клієнт має загалом 7 000 м2 складських площ. Ми не зустрічали жодної галузі, де б ми не змогли впровадити WMS.

Ми використовуємо систему WMS, яка має величезні можливості параметризації, тому для багатьох наших клієнтів ми можемо впоратися з їх вимогами просто на основі налаштувань і нам не потрібно займатися розробкою для кожного. З іншого боку, якщо нам потрібно, ми маємо доступ до коду і можемо модифікувати його на свій розсуд. У нас є клієнти, які використовують WMS стандартно, і клієнти, які мають стільки модифікацій, що вже не злічити. Ми також підтримуємо 3PL логістику.

Больше статей


Подписывайтесь на нашу новостную рассылку

Получайте последние новости на свой почтовый ящик.