24. listopadu 2023

Sluno upgraduje K2 ERP ve skladech

Sluno upgraduje K2 ERP ve skladech

Procesy na skladě nefungují úplně podle vašich představ. Ale vy nevíte, zda změny, úpravy softwaru nebo automatizace přinesou kýžený výsledek? Bude to mít pozitivní dopad i na ostatní procesy, které zůstanou nezměněny? Nebo to bude jen ztráta energie, času a peněz? 

Posláním obou společností je zlepšovat řízení procesů ve firmách. Hlavní přínosy jejich spojení jsou primárně v oblasti řízení skladů, nasazování robotů a rozšíření implementačních kapacit. 

Informační systém K2 je modulární řešení se možnými úpravami na míru. A přesně pro takové úpravy má IT firma Sluno několikaleté know-how. Na základě business analýz zlepšuje skladovací i logistické procesy, nasazuje automatizace a upravuje software na míru požadavkům a přáním zákazníků. 

Od fullfilmentu po automotive 

Typickým příkladem jsou sklady fullfilmentových center, které chtěji upgradovat stávající WMS. Vždy je nutné provést analýzu, na základě, které se zákazníkovi doporučí procesní změny, které povedou ke zvýšení produktivity a snížení nákladů. Například eliminace prostojů operátorů nebo zkrácení vychystávacích časů optimálnějším rozložením zboží na skladě. Taková analýza je výborným základem a dopodrobna popisuje, co musí informační systém umět a co je nice to have. 

“U retailera, který se chystá přestěhovat svůj sklad nyní řešíme, jak zjednodušit a zrychlit skladovací procesy tak, aby srazili dvě směny do jednosměnného provozu a kompenzovali skladníkům delší dojíždění.” říká Petr Bulava, vedoucí týmu konzultantů, který má na starosti zlepšit fungování K2 modulů u zákazníků. 

Dalším příkladem z praxe je dodavatel automotive dílů, který potřebuje vyřešit optimální zaskladnění a expedici celého obsahu lodního kontejneru ve skladu. Tomuto požadavku je nutné přizpůsobit IS K2, terminály i proškolit obsluhu. 

“Na základě výsledků analýz se K2 modul upraví na míru tak, aby změny přinesly pouze pozitivní výsledky. Dopředu víme, čím bude požadovaná změna užitečná a jak ji provést.“, dodává Petr. 

Úpravy na základě 20 leté know-how 

Při důkladné analýze, kdy za zákazníkem dorazí jeden až dva konzultanti, se prochází sklad a každý související proces. “Často poptávanou úpravou softwaru je stěhování skladů nebo slučování do jednoho místa. Díky know-how velmi brzy odhalíme problémy u zaběhlých i zcela nových skladů, které mají teprve spustit svůj provoz. Dopředu dokážeme navrhnout například vhodnější manipulaci s některým typem zboží.“, komentuje situaci Tibor Szekeres, ředitel delivery firmy Sluno. 

Úpravy softwaru se provádí i s ohledem na druh zboží, se kterým se manipuluje. Ať už to je drobné zboží nebo nadrozměrné díly, které se nedají skladovat na sobě. U každého procesu; příjem, skladování, vychystávání a expedice, je potřeba zohlednit i to, zda zbytečně neplýtváte místem. I rozmístění zboží ve skladu musí mít svou logiku.

Další články


Po 30 letech měníme logo
19. července 2022

Po 30 letech měníme logo

S roboty na Retail Summitu
02. května 2022

S roboty na Retail Summitu

Odebírejte náš newsletter

Nejčerstvější novinky přímo do vaší schránky.