12. srpna 2021

Softwarový robot zvládne rutinní administrativu na PC

Softwarový robot zvládne rutinní administrativu na PC

Snad každá firma je zahlcena administrativou, která se opakuje každý den, týden nebo měsíc neustále dokola. Zaměstnancům ubírá důležitý čas i motivaci, pro manažery je jednou z rezerv konkurenceschopnosti a rozvoje firmy. Softwarový robot eliminuje časově náročné a opakující se procesy v HR, logistice a dalších odděleních vaší firmy.

Platforma RPA (Robotic Process Automation) je technologie založená na samostatné práci softwarových robotů, která firmám pomáhá odbourat kancelářskou práci. Nejen retaileři díky ní mohou snadno automatizovat manuální činnosti, u kterých není potřeba kreativita zaměstnanců — softwarový robot ji zvládne rychleji a bez chyb. Ušetřené hodiny pracovníků tak lze věnovat úkonům, které mají pro firmu jako celek daleko větší přínos.

Protože se zapojením RPA eliminují hlavně časově náročné, neproduktivní a opakující se procesy, její využití výrazně podporuje také motivaci zaměstnanců. Výběr správného procesu, který se bude automatizovat, je proto zásadní krok celé implementace. Často s tímto krokem pomáhají sami zaměstnanci. 

Vždy by mělo jít o činnost, která se opakuje, je zdlouhavá, existuje při ní vyšší riziko chyb a je založena na předem daných pravidlech. Nemusí přitom jít o činnost vykonávanou pouze na jedné prodejně, proces může probíhat i napříč různými provozovnami. S identifikací konkrétních procesů vám pomůžeme. Zjistíme potřebnou míru automatizace, odhadneme stávající časovou náročnost a spočítáme očekávaný rozsah úspor, tedy zda se firmě využití RPA skutečně vyplatí. 

Přínosy pro váš byznys 

  • Stovky hodin ušetřené práce zaměstnanců měsíčně
  • Neomezená kapacita objemu dat, které roboti zvládnou zpracovat
  • Nulové licenční poplatky = možnost automatizovat procesy po jednom a postupně
  • Bezproblémová a rychlá implementace bez potřeby změny interního softwaru
  • Rychlá návratnost investice během 2-5 měsíců

Softwarový roboti U&SLUNO

Pro malé i velké firmy 

Softwarové roboty je možné využít napříč všemi segmenty od malých podniků až po největší firmy. Přínosem jsou zejména v administrativě, HR, logistice, u řízení objednávek a fakturací, ve finančních odděleních nebo státní správě. Zkrátka všude tam, kde zaměstnanci zpracovávají data na počítačích, které transformují z jedné aplikace do druhé. 

Roboti umí simulovat práci člověka na klávesnici, klikat myší, otevírat soubory či e-maily, pracovat s webovými prohlížeči, tabulkami nebo daty z databází a z nich např. vytvářet reporty. Tím ale možnosti RPA zdaleka nekončí. Tato technologie dokáže využít i prvky umělé inteligence či strojového učení, které jsou nezbytné u těch největších projektů. 

Roboti se spouštějí přes  jednoduchou aplikaci s minimálními nároky, buď jednorázově, nebo samostatně v nastavených intervalech. Proces implementace probíhá podobně, jako když ve firmě zaučujete nového zaměstnance.   

Výhodou je i fakt, že RPA platforma, kterou klientům nabízíme, je naše vlastní. Díky nulovým licenčním poplatkům si můžete automatizaci pohodlně vyzkoušet na jednom procesu a poté postupně přidávat další. Systém lze později snadno modifikovat například úpravami šablon.

Další články


Po 30 letech měníme logo
19. července 2022

Po 30 letech měníme logo

S roboty na Retail Summitu
02. května 2022

S roboty na Retail Summitu

Odebírejte náš newsletter

Nejčerstvější novinky přímo do vaší schránky.