• Úvod
  • Aktuality
  • WMS: Řízený sklad, ve kterém se nerozhodují skladníci, ale systém

WMS: Řízený sklad, ve kterém se nerozhodují skladníci, ale systém

Výkon skladu je jednou z klíčových položek celého prodejního řetězce. K tomu, aby ho mohl retailer efektivně řídit, potřebuje kvalitní řešení, jako je Warehouse Management System (WMS). Moderní nástroj, který nejenže umožňuje maximálně využít dostupné zdroje, obchodníkům současně nabízí absolutní přehled o tom, co se ve skladu děje.

Warehouse management system (WMS) je robustní řešení, které řídí, kontroluje, zpracovává a provádí veškeré logistické operace a fyzické toky zboží ve skladu. Systém sám vyhodnocuje, kam se které zboží má uložit nebo odkud se má odebrat. Maximálně využívá informace o paletě čí výrobku a seskupuje objednávky pro plynulý pohyb skladníků, aby byla práce co nejvíce efektivní a produktivní. Díky jasným pokynům a možnosti rychlého zaškolení řeší zároveň problém časté fluktuace pracovníků.

Funkčně se WMS napojuje na stávající systémy, sklady propojuje na e-shop, dopravu a další body celého prodejního a logistického řetězce. Zejména v kombinaci s mobilní aplikací umožňuje zvýšit produktivitu práce až o 30 % během několika měsíců a přispívá k vyšší bezpečnosti — mimo jiné i díky zapojení hlasového vychystávání.

Přestože jde o řešení specializované na retailové sklady, lze ho využít i v jiných provozech. Stejně tak není limitem velikost podniku ani počet skladů.

Hlavní přednosti a přínosy WMS

  • Robustní řešení, které je možné propojit s dalšími systémy zákazníka (transport management pro řízení dopravy, systémy pro manipulaci s technikou aj.)

  • Zvýšení produktivity vychystávání a optimalizace uložení palet ve skladě

  • Vysoká úroveň parametrizace a přizpůsobení zákazníkovi a jeho procesům

  • Široké možnosti nastavení až na úroveň jedné položky, dodavatele či zákazníka

  • Multijazykové prostředí (čeština, vietnamština, ruština, rumunština a další jazyky)

  • Na systém lze snadno napojit další aplikace (hlasové vychystávání, moduly pro slotting, pro fakturaci logistiky, pro reporting a další)

  • Systém je připravený na více lokalit, umožňuje navést více skladů

  • Nabízí lepší přehled o procesech, jasný a podrobný reporting

Hlasové vychystávání pro vyšší bezpečnost

Jedním z důležitých WMS rozšíření pro všechny typy skladů je už zmíněný modul hlasového vychystávání, díky kterému mohou skladníci získávat informace v reálném čase bez toho, aby museli manipulovat s terminálem.

Systém převádí skladové úkoly prostřednictvím hlasu do sluchátek zaměstnance a ten komunikuje se systémem nazpět. Vystačí si s několika základními příkazy a obě ruce má tedy volné pro práci se zbožím. Zaměstnanci se tím pádem více věnují svému okolí, což vede k celkovému zvýšení bezpečnosti na skladě, ale i k nižší chybovosti. Vedoucí směny navíc mohou dle potřeby sledovat, co který skladník právě dělá, jaké úkoly vyřešil a co má před sebou.

Stejně jako celý systém nabízí i hlasové vychystávání multijazykové prostředí. Každý skladník si může nastavit vlastní verzi, aplikace rovněž dokáže pracovat s jazykovými vadami. Výhodou také je, že lze řešení využívat pohodlně offline. Skladník si přes internet pouze přebere práci a pak už může pracovat v nezasíťovaném skladě.

3D testování procesů

S řízením skladových procesů úzce souvisí i jejich testování. S pomocí modelovacího softwaru dnes může retailer u zavádění nových skladů všechny procesy nastavit nejprve ve virtuálním modelu a na ostro jít až ve chvíli, kdy odladí veškeré nedostatky. Redukuje čas a zejména náklady spojené s testováním změn v reálném prostředí. Zapojení 3D simulací tak ve spojení s WMS vede k maximálnímu využití zdrojů.

Moderní Warehouse Management System patří mezi základní nástroje každého obchodníka, který chce zefektivnit své skladové procesy a udržet si konkurenceschopnost na tomto dynamickém trhu. Oproti neřízenému skladu přináší implementace WMS významné zvýšení produktivity práce, snížení chybovosti, snížení nákladů, zlepšení kvality a další pozitiva.

21. 4. 2021

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line