Direct marketing

Naše nástroje pro direct marketing vám umožní na základě kombinace požadovaných kritérií vybrat ty správné zákazníky věrnostního systému, kteří budou osloveni cílenou nabídkou. Díky analytickému přístupu vám pomůžeme přesněji zacílit vaše kampaně a zamezíme tak zbytečnému “spamování” zákazníků, které by tato nabídka pravděpodobně neoslovila. Tento nástroj posouvá marketingové aktivity dále směrem k personalizovanému přístupu.

Takto zůstává zákazník senzitivní na vaše komerční nabídky a není přehlcen pro něj irelevantními informacemi. Naopak bude pozitivně přijímat to, že nabídky jemu zaslané obsahují opravdu jen to, o co má zájem.

Pro oslovení zákazníků analyzujeme jejich nákupní chování v průběhu času. Při tom hledáme odpovědi na otázky typu - jaké položky nakupují, jak často nakupují, zda se frekvence jejich nakupování zvyšuje, či naopak snižuje, jak velké nákupy v průměru realizují, zda preferuje spíše levnější nebo dražší zboží a mnohé další.

V rámci této analýzy sledujeme nákupní chování zákazníků v různých souvislostech - postupujeme od jednotlivých zákazníků věrnostního systému, které seskupujeme podle podobného nákupního chování (např. podobné velikosti nákupu, frekvenci nakupování, ceny položky…), až nakonec analyzujeme také nákupní chování zákazníků jako celku, např. z pohledu položek nakupovaných společně.

Naše nástroje umožňují spojit více pohledů na zákazníky a jejich nákupy pro účely direct marketingu. Pro marketingovou kampaň zaměřenou na určitou skupinu produktů lze tedy filtrovat zákazníky, kteří dané zboží již v minulosti koupili, a existuje předpoklad, že jej po určité době zakoupí znovu - příkladem jsou třeba notebooky. Dále pak díky širšímu pohledu na nákupní chování všech zákazníků můžeme sledovat, že některé zboží je pravidelně kupováno dohromady - v rámci věrnostního systému tedy můžeme vytipovat zákazníky, kteří koupili pouze jednu část z této skupiny, nicméně druhou zatím nekoupili. Tyto zákazníky potom můžeme oslovit s cílenou nabídkou zaměřenou právě na zboží, které by je dle nákupního chování ostatních mohlo také zajímat.

Takto vytváříme kampaně, jejichž úspěšnost danou konverzí z nabídky do uskutečněného nákupu vyhodnocujeme. Získáváme tak poznatky o tom, co v daném segmentu funguje a co naopak není efektivní.

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2021 Created by people in ARSY line