• Úvod
 • Aktuality
 • Zkrocení zlé ceny: S nástrojem 4PRICE si udržíte kontrolu nad svým profitem

Zkrocení zlé ceny: S nástrojem 4PRICE si udržíte kontrolu nad svým profitem

Cena si v rozhodovacím procesu zákazníků drží stále velmi vysokou laťku. Mít ji dlouhodobě pod kontrolou a neztrácet marži ani boj s konkurencí je ale náročné i pro zkušené obchodníky. Zvlášť, když k tomu nemají ten správný nástroj. V U&SLUNO teď proto přinášíme nové komplexní řešení 4PRICE.


I když si to málokdo dokáže přiznat, cena je tím, co na českém trhu rozhoduje. Dokonce v takové míře, že až 56 % všech produktů se u nás prodá ve slevě. A to je problém, se kterým se potýká celá oblast tuzemského retailu od nadnárodních sítí až po malé lokální prodejny — bez ohledu na to, zda se jedná o potraviny nebo jiné sortimentní skupiny. Zákazník je na pohyby cen velmi citlivý a když nenajde tu, na kterou je zvyklý, neváhá ji hledat napříč dalšími řetězci v kamenných prodejnách i v on-line prodeji. Dobře zvládnutý cenový management je proto zcela zásadní, pokud nechcete dlouhodobě ztrácet.


Věštění z křišťálové koule, nebo chytrá strategie?


Dnešní praxí, jak nastavovat ceny u kamenných i on-line obchodů, je jejich pravidelná kontrola u konkurence. Sběr cen probíhá na hodinové, denní, týdenní nebo měsíční bázi, které se liší pouze počtem sledovaných produktů od stovek (v rámci dnů) po nižší tisíce (během týdne či dvou). Většina těchto úkonů, včetně následného přeceňování, se ale u celé řady řetězců stále zpracovává ručně, v lepším případě v Excelu, a proto je podobné řešení organizačně složité. Uhlídat široké množství položek navíc stojí úsilí a čas velkého počtu lidí, kteří přitom nemohou zohlednit všechny vstupy, limity a možnosti ceny, takže se nevyhnutelně dostávají k nepřesným výsledkům. Bez sofistikovaného řešení se pak odhad budoucího vývoje mnohdy podobá věštění z křišťálové koule, které v prvé řadě vede ke ztrátě marže.


Jak tedy správně reagovat na konkurenci a nastavit efektivní cenovou strategií? To je zásadní otázka, kterou si v retailu kladou všichni. Na takto cenově senzitivním trhu, jako je ten český, úspěšná analýza a predikce zákaznického chování znamenají hlavní rozdíl mezi rostoucím příjmem a snižujícím se objemem prodejů.


Cenový management pod palcem


Nástroje, které se výpočtem cen v retailu zabývají, už na trhu v omezené míře fungují, žádný z nich ale doposud nenabídl skutečně nadčasové řešení, které by pokrylo všechny klíčové požadavky pro udržení konkurenceschopnosti. Naše partnerská aplikace 4PRICE je    připravena tuto situaci v českém prostředí změnit a nabízí klientům veškeré funkce k plánování cenových strategií v samostatném stand-alone balení — pro malé řetězce s několika prodejnami i nadnárodní sítě se stovkami obchodů. Nezávisle na typu sortimentu, formátu prodejen, jejich centrálním či decentralizovaném řízení, prodejních kanálech či územnímu působení.


Místo odhadů vám 4PRICE umožní mj. získat jasný přehled o možnostech, které se v rámci stanovení ceny nabízí a na základě automatického přeceňování navrhne ceny, které po schválení můžete rovnou odeslat na prodejnu.


Hlavní benefity systému 4PRICE:


 • nalezení správné ceny pro každý den podle chování zákazníků
 • vhodné pro všechny typy sortimentu
 • cenová konzistence napříč všemi prodejními kanály
 • konstantní přehled a navýšení prodejů i marže v jednotkách %
 • zpracování cenových kalkulací a predikce prodejů
 • dlouhodobé plánování a lepší porozumění poptávce
 • snadné nastavení podmínek pro jednotlivé položky i produktové řady
 • rychlá implementace v rámci jakéhokoliv ERP systému
 • omni-channel řešení pro kamenné prodejny, velkoobchody, franšízy i eshopy
 • pokrytí celého procesu napříč daným řetězcem


Zatímco dnes řetězce ví, jakou měly marži zpětně a dopředu ji pouze odhadují, s novým nástrojem ji mohou řídit také pro nadcházející období. 4PRICE pracuje až s 18měsíční historií a je schopný předpovědět výši marže na 95 %. Jakmile jednou nastavíte parametry, vyplníte vstupní data a zadáte podmínky, nemusíte už do procesu prakticky vstupovat. Vše funguje samostatně, potřeba ručního zásahu odpadá. A to má zásadní dopad na produktivitu i celé pracovní workflow. Dojde-li např. ke kolizi vybraných podmínek, systém vás automaticky upozorní na ty, které mají v rámci nastavené strategie přednost. Při každodenní práci s cenami tak zároveň eliminuje pravděpodobnost výskytu chyb a opomenutí.


Vyšší tržby i produktivita práce


4PRICE je vyzkoušený systém, který ve svém maximálním řešení plně pokrývá požadavky pro velké řetězce, které chtějí zavést efektivní dynamický pricing. Stejně dobře ale funguje také v LIGHT verzi pro malé a střední maloobchodní sítě. Obě varianty lze navíc kdykoliv rozšířit o doplňkové moduly, které k základnímu balení přidávají další funkce pro podrobnější reporting, plánování cen nebo promoční strategie.


Naše aplikace pro aktivní cenotvorbu je připravená k okamžitému nasazení a to v rámci celého sortimentu a všech prodejen, případně po jednotlivých prodejnách nebo jednotlivých kategorií. Implementace je jednoduchá a po zaškolení můžete s nástrojem bez prodlení začít pracovat. V U&SLUNO  vám poskytneme nezbytnou podporu a servis, citlivá data ale budete mít vždy plně ve svých rukou. Velkou konkurenční výhodu přináší také osobní znalost našich seniorních konzultantů s celým procesem stanovování cen. Systém už dnes každodenně využívají desítky zahraničních řetězců a jejich pozitivní ohlasy a nárůst tržeb jsou tou nejlepší referencí.


Další řešení pro oblast retailu v nabídce U&SLUNO: Shelfer, Pygmalios analytics, Benekit, GRANDeSHOP, PromoArchitekt.


Image title21. 8. 2018

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2019 Created by people in ARSY line