Znáte nejlepšího lukostřelce ve Slunu?

Přinášíme vám krátký rozhovor s Borisem Gruntorádem a představujeme vám čerstvého Mistra České republiky v lukostřelbě (kategorie Holý luk a Družstva). Boris pracuje ve Slunu jako Solution Architect. Členem našeho týmu se stal v roce 2015, kdy se zapojil do prací na metodice Quality assurance. 

Borisi, jak ses dostal k lukostřelbě?

Už od dětství jsem byl sportovní typ. Dělal jsem vrcholově vodní lyže, ale ty nejde dělat do nekonečna. K lukostřelbě mě dostal nepřímo můj syn, který si právě tento sport vybral jako svůj koníček. Vždy jsem ho doprovázel na turnaje a čekal při tréninku, až jsem si nakonec jednoho dne řekl, že to vyzkouším. Začal jsem pro radost a chytlo mě to. Po 3 měsících tréninku jsem byl druhý na republice (MČR). Za rok a půl už jsem byl v reprezentaci.

Co tě na lukostřelbě nejvíce baví?

Dobře střílet se dá jen s čistou hlavou a pořád je co zlepšovat. Člověk se dostane na místa, kam by se jinak nepodíval. A hlavně, lukostřelbu můžete dělat i v důchodu :), doufám.

Co rozhoduje při lukostřelbě?

Dobrý výsledek na soutěži v lukostřelbě je skoro z 90 % o hlavě. Člověk v daný moment bojuje sám se sebou, se svými myšlenkami, ale i se soupeři. K tomu samozřejmě musí mít 100 % natrénováno. Lepší luk a vybavení ti zvýší sebevědomí, ale o výsledku rozhodne většinou hlava, někdy i štěstí - vzpomínám si, že před několika lety ve finále MČR byl shodný výsledek, rozstřel 1 šíp, oba jsme trefili 10ku (průměr 4cm na vzdálenost 18m), soupeř měl o 5 mm šíp blíže středu (což je rozdíl v zamíření 0,2 mm). Tímto vyhrál.

Jak se tedy koncetruješ ty?

Člověk musí myslet úplně na něco jiného, mentálně vymést z hlavy to, co tam nepatří. Dost mi pomáhá, když myslím na bílou zeď, představuji si koště, které vymete všechny věci pryč z mé hlavy a promítám si ty nejlepší výstřely z podobných situací.

Jak často trénuješ?

Každý den, cvičení zabere alespoň 45 minut, trénink 1x týdně, kde strávím alespoň 3 hodiny. Podle časových možností nepravidelně střílím doma 10 min až 2 hodiny. Jednou za 14 dní nad Lukostřelbou strávím i celé odpoledne a to většinou o víkendu. Za rok 20 000 až 30 000 výstřelů.

Máš nějaký cíl, turnaj nebo soutěž, kterého bys chtěl dosáhnout?

Chci mít jen dobrý pocit ze střílení, zbytek se dostaví sám.


Image title30. 5. 2018

Máte zájem o více informací?Domluvte si s námi nezávaznou schůzku

Jsme připraveni zodpovědět Vaše dotazy týkající se naší společnosti, aktivit, nabízených řešení a produktů a podat Vám maximum informací. Neváhejte nás kontaktovat, naše služby jsou tu pro Vás.

Telefonní kontakt: +420 596 101 511

Kontaktní formulář

Nahoru

© 2015 - 2020 Created by people in ARSY line